Rehabilitace

V pátek nám skončil třítýdenní rehabilitační pobyt na klinice Axon, který byl úspěšný . Kubim opět krásně cvičil. Děkujeme všem za podporu. Další pobyt nás čeká v říjnu.

Zápal plic

Poprvé Kubíka postihl zápal plic.

 

Od 13.února jsme měli jarní prázdniny a tak jako každý rok jsme vyrazili do Harrachova na lyžovačku, procházky, čerstvý vzduch. Moc jsme se všichni těšili. Bohužel v pondělí před polednem začal Kubík maličko pokašlávat, odpoledne kašlal už pořádně. Celou noc se dusil, začal mít vysokou horečku, která nechtěla klesat. A tak jsme se brzy ráno v úterý začali balit na cestu zpět. Z Harrachova jsme jeli rovnou k naší pediatričce, která potvrdila naše nejhorší obavy. Zápal plic. Vyrazili jsme domů pro pár věcí a hned směr nemocnice Na Bulovce. Zde nás velice hezky přijali, hned se o nás postarali. Odpoledne po RTG zápal plic potvrdili a to jednostranný na pravé plíci. Kubík dostal kapačku, nasadili mu ATB. Kubíkovi se ulevilo, klesla horečka a vypadal mnohem lépe. Ale k večeru se opět zhoršil. Dvě noci a dva dny neustále kašlal, těžce dýchal, hodně se dusil. Lékaři se o něj moc hezky starali, snažili se mu ulevit jak jen to šlo. Od čtvrtka se situace lepšila a v sobotu odpoledně jsme byli propuštěni do domácího léčení. Doma nám je přeci jen nejlépe, i když musím konstatovat, že na Bulovce jsme měli úžasný servis, zdarma nadstandard, respekovali Kubíkovi potřeby a jeho režim. Absolutní spokojenost a velké díky za tento přístup. Málo kde se k pacientům typu našeho Kuby takto chovají.

 

Teď je Kubík už téměř zdráv. Ještě dobírá antibiotika, které bude mít ještě pár dní, ale už je veselý, hraje si jako dřív. Párkrát za den si zakašle, ale to už je jen maličkost.

 

Díky všem, kteří nás v této nelehké situaci podporovali, drželi nám palce. Měli jsme o Kubíka velký strach, ale on je prostě bojovník každým coulem. :-)

 

 

 

Lednová rehabilitace na klinice AXON

Celý leden jsme poctivě cvičili na klinice AXON, kde jsme již po několikáté. Celý měsíc byl moc příjemný, Kubík hezky spolupracoval. Měla jsem z něj velkou radost. Opět uvolnil svoje neposlušné nožičky, posílil trup a hlavu. Navíc mu to vždy dá dost i mentálně.

Děkujeme všem, kteří nám k této rehabilitaci dopomohli ať už víčky nebo finančním příspěvkem. Další cvičení nás čeká od 27.března.

 

Listopad

Blíží se vánoční čas a konec roku. I my se chystáme na Vánoce. Začínáme péct cukroví. Samozřejmě ani v tomto čase neleníme a poctivě doma cvičíme. Zároveň dojíždíme do Therapy Centra na terapie. A od ledna nás opět čeká měsíční práce na klinice AXON v Praze.

I nadále pokračujeme ve sběru víček, který je od Vás pořád opravdu plno. Děkujeme za ně i za další pomoc a podporu, které se nám od Vás všech dostává.

 

 

 

Září

Zdravíme všechny v září. Léto jsme si báječně užili. Je to vždy čas, kdy si opravdu užíváme rodinné pohody, volna, dovolených, méně cvičení. Teď nás už ale zase čekají povinnosti. Stacionář, škola, rehabilitace. Foto z léta ve fotogalerii.

 

Kubík pokračuje v domácím vzdělávání i ve druhé třídě. I nadále bude třikrát v týdnu navštěvovat denní stacionář Paprsek na Proseku.

 

A od 2.října nás čeká další měsíční rehabilitační pobyt na neurorehabilitační klinice AXON v Praze 4. Moc se na cvičení těšíme. Kubík to už opět moc potřebuje.

 

A od 26.září nás čeká jedna velká novinka, tak nezapomeňte sledovat naše stránky či Facebook.

Léto

Přejeme všem našim příznivcům ať si užijí krásné léto plné slunce a relaxu. My si už užili báječnou dovolenou u moře, která nás každoročně posilní na další dny a měsíce. Kubík si dovolenou též moc užil, byl hodný jako vždy a i devítihodinnové cestování mu nedělalo žádný problém. Je to prostě náš pašák.

Květnový RHB pobyt

Květnový pobyt na klinice AXON byl opět úspěsný. Kubík byl moc hodný, poctivě cvičil a i když nás na začátku zastavila první dva dny nemoc, nenechali jsme se odradit a ostatní dny vše dohnali. Kuba opět posílil trup, uvolnil dolní končetiny a navíc překvapil v sedu. Děkujeme všem z AXONU a především naší fyzioterapeutce Lucii za skvělý měsíc.

Rehabilitační pobyt

Od 2. května nás čeká v pořadí již čtvrtý rehabilitační pobyt na neurorehabilitační klinice AXON v Praze. Těšíme se moc a doufáme, že budou další nové pokroky.

Moc děkujeme všem sběračům víček, kteří nám opět k rehabilitaci dopomohli. Též děkujeme všem dárcům malým i velkým. Každý dar je pro nás OBROVSKÝ. My si každé pomoci moc vážíme. Bez Vás by Kubík nebyl tak daleko jako je. Díky moc.

Sportem pro život

Sportovní akce, která se bude konat v Neratovicích již potřetí podpoří našeho Kubíčka. Děkujeme organizatorce Mir e Dobsové a nadaci Život dětem. 

Koncert klasické hudby v Libiši - 8.5. od 18:00

Na májovém koncertě, který se koná v neděli osmého od osmnácti hodin v evangelickém kostele v Libiši, zahraje flétnista Václav Slivanský, houslistka Ada Slivanská, violistka Viktoria Vechir a violoncellista Vladimír Sůva. Na cemballo je doprovodí Monika Pecikiewiczová. Speciálním hostem večera bude varhanistka Petra Kumfrontová. 

Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z koncertu nám pomůže v dalších rehabilitacích. 


Skončil nám další rehabilitační pobyt

Skončil nám již třetí rhb pobyt na klinice AXON v Praze. I tentokrát Kubík poctivě cvičil a bylo i minimum slziček. Díky úžasné terapeutce Lucii jsme prožili úžasný měsíc. Kuba předvedl nové pokroky a my se z nich všichni moc těšíme. Nejvíce nás překvapil, když vydržel opravdu dlouhou dobu sám na čtyřech za pomocí speciálních lan. Děkujeme všem díky kterým jsme mohli pobyt absolvovat.


Ještě pár dní a cvičení je u konce

Další velká terapie

Od 4.ledna 2016 nás čekají další čtyři týdny intenzivní rehabilitace na neurorehabilitační klinice AXON v Praze. Těšíme se na další práci a nové pokroky.

Zhodnocení roku 2015

Na začátku roku 2016 nezbývá než zhodnotit rok minulý. Byl pro nás moc úspěšný. Kuba absolvoval celkem 9 týdnů intenzivní rehabilitace vždy cca 4 hodny denně. K tomu každodenní cvičení doma a velice časté cvičení v Therapy centru. Došlo k pokrokům a to krom malých pohybových především k pokrokům v mentální stránce. Kuba je obrovsky přítomný, mnohem více věcem rozumí a navíc to občas vypadá jak kdyby nám chtěl začít odpovídat. Máme z toho obrovskou radost. Od září je také školák a to na ZŠ speciální v Mělníku.

Kubíkovi se též zlepšili všechny jeho bolesti bříška, epileptické záchvaty a celkově je takový "vyladěný".

Všechny pokroky bychom nedokázali sami pokud bychom neměli podporu všech dobrých lidí, kteří na nás myslí a pomáhají nám. Velké díky patří všem víčkosběračům. Jejich píle je obrovská a my jim za jejich podporu též moc děkujeme. Díky patří i všem, kteří spolu s víčky posílají i drobné dárky. Vážíme si toho a každý dáreček nás moc potěší a dodá sílu k další práci.


Budeme se snažit i v roce 2016 aby Kubík udělal plno nových pokroků, byl i nadále tak veselý a šťastný jako je.

První zoubek

1.1.2016 večer vypadl Kubíčkovi jeho první mléčný zoubek. Máme z toho radost. Už jsme měli trošku obavy z toho, že mu nebudou zoubky padat a že budeme muset řešit další problém. Není tomu tak a my jsme moc rádi. Kubík teď vypadá vtipně. Je to náš šikula, vůbec nebrečel když mu ho taťka vytrhnul.

PřáníTerapie Kosmik

Od 21. zari absolvuje Kubik druhy pobyt na neurorehabilitacni klinice AXON. Opet cvicime se skvelou fyzioterapeutkou Petrou. Tentokrat nas cekaji ctyri tydny driny, ale verime v dalsi pokroky. 

Dekujeme vsem, kteri nam k tomuto pobytu dopomohli. 

Zaroven jsme si predobjednali dalsi mesicni pobyt od 4.ledna 2016. Musime sice jeste dospirit korunky, ale verime, ze se nam to podari. 


První školní den

2. září byl první školní den pro našeho Kubíčka. Zvládl ho perfektně, ve škole se mu líbilo. Paní učitelka je úžasná a velké díky patří paní ředitelce, která nám vyšla ve všem maximálně vstříc a která má perfektní přístup. Jsme rádi, že se nám podařilo jít formu domácí výuky, která bude pro Kubíčka nejlepší variantou.


Shrnuti

Blíží se konec léta, které jsme si moc užili. Pokračovali jsme v domácím cvičení, občas jsme si dali zasloužený odpočinek. Užili jsme si rodinné dovolené a načerpali nové síly. Od 21. září nás čeká měsíční intenzivní rehabilitace na klinice AXON v Praze. Těšíme se na intenzivní práci, prima kolektiv a nové pokroky. Také všem děkujeme za sběr víček, kterých se za školní rok 2014/2015 vysbíralo pro Kubíčka krásných 7 760kg.

Stokoruna pro Kubicka

Diky teto akci se behem mesice podarilo vysbirat krasnych 25 tisic korun. Vsem moc dekujeme.

Terapie Kosmík - klinika AXON

14.3.2015 - Právě absolvujeme třítýdenní program Kosmík v Praze Na Vyšehradě. Více o pobytu v sekci Lázně, foto ve Fotogalerii. 

Hory - Harrachov

Od 15. února jsme strávili příjemný týden na horách v Harrachově. Užili jsme si dny plné čerstvého vzduchu a hlavně krásného horského sluníčka. My rodiče jsme si každý den pár hodin zalyžovali a odpoledne jsme chodili na procházky a zasáňkovat si. Bylo to moc příjemné. Kubík si krásně odpočinul a moc si to užíval. Fotky jsou umístěné ve Fotogalerii.

Terapie Kosmík - centrum AXON Praha

Od 2. března bude Kubík absolvovat terapii Kosmík v centru AXON v Praze na Vyšehradě. Jde o tzv. TheraSuit. Doufáme, že i při tomto rehabilitačním programu dojde ke zlepšení a Kubík se naučí novým věcem.


Odkaz: www.neuroaxon.cz/cz/terapie-kosmik/predstaveni-terapie-kosmik

Paty pobyt v ADELI centru

Od 5.ledna do 17.ledna absolvuje Kubik svuj jiz paty rehabilitacni pobyt v ADELI centru ve slovenskych Piestanech. Tento pobyt se podaril diky projektum: Noc na pomoc, Aukce CD a take diky podpore o.s. Conamen a nadace O2. A cast financi se pouzila i ze sbirky vicek. Dekujeme moc vsem, co nam k pobytu dopomohli. Vice informaci a fotek po nasem navratu. 

Aukce CD

Od 5.11. do 9.11. probíhala na Facebooku hudební aukce pro našeho Kubíčka. CD a DVD s autogramy umělců byly vydraženy za krásných 6500,-. Všem dražitelům moc děkujeme. Peníze budou použity na lednový pobyt v ADELI centru. DĚKUJEME MOC.

Intenzivní rehabilitace v Měšicích

Od středy 1.10. do neděle 5.10. jsme absolvovali již druhý rehabilitační pobyt v Měšicích. Opět to bylo vynikající, prospěšné a intenzivní. Kubík cvičil moc dobře, párkrát byl i chválen. A já maminka dostala poslední den pobytu od Kubíka obrovský dárek v podobě slůvka MÁMA. Bylo to krásné a já věřím, že to budu díky intenzivní práci s ním slýchat častěji. 


Fotografie z pobytu jsou v Sekci Fotogalerie. 

13. září - Akce Noc na pomoc

V sobotu 13. září se v Dejavu Clubu v centru Prahy konala Noc na pomoc. Během akce se dražila i CD s autogramy autorů, hosté donesli Kubíčkovi i plno víček a jako třešinka na dortu byla bohatá tombola. Celý večer byl moc příjemný a díky všem, kteří se na akci podíleli získal Kubíček krásných 20 tisíc korun na další rehabilitační pobyt. Všem zúčastněným a organizátorům moc a moc děkujeme. Foto z akce ve Fotogalerii.

 

 

Placka - Pomáháme Kubíčkovi   

Od jedné nejmenová agentury jsme dostali placky (odznaky) "Pomáháme Kubíčkovi". Tímto jim moc děkujeme nejen za placky, ale i další reklamní předměty.

Placky budou od nás dostávat Ti nejlepší sběrači víček a Ti, kteří nám pomáhají pravidelně finančně.

 

6denní intenzivní rehabilitační pobyt v Měšicích

Od 5. do 10. července 2014 se konal první intenzivní rehabilitační pobyt v Měšicích za účasti Anatolija Smolianinova. Kubík rehabilitaci zvládl výborně, celý pobyt byl moc příjemný plný nových zkušeností a nových lidí. V rehabilitaci budeme pokračovat i doma. Všem moc děkujeme za příjemně strávené dny.

 

Foto z pobytu naleznete ve Fotogalerii.

 

 

Kubík slaví páté narozeniny

Kubík oslavil své páté narozeniny, dostal dort, který mu moc chutnal a plno dárků, ze kterých se radoval. Kubíčkovi celá naše rodina přeje vše nej a především kopu zdraví. Máme tě moc rádi - Máma a Táta

 

Do ADELI jsme opět neodjeli

Bohužel jsme náš pobyt museli už podruhé odsunout. Tentokrát kvůli vysokým horečkám a velkému kašli, který dostal Kubík. Moc nás to mrzí, tak jsme se těšili. Doufáme, že na třetí pokus to vyjde a budeme už zdravý.

ADELI pobyt posunut

Jelikož měl Kubík zdravotní problémy a skončil na pár dní v nemocnici, byli jsme nuceni ADELI pobyt posunout. Náhradní termín máme od 28. dubna do 10.května. Kubík tak v ADELI oslaví své páté narozeniny. Věříme, že tentokrát bude Kubík v kondici a my na Slovensko odjedeme.

ADELI  - již náš čtvrtý pobyt

Dne 8.března se chystáme na dva týdny do rehabilitačního centra a to již na náš čtvrtý pobyt. Moc se všichni těšíme a věříme, že se dostaví zase další pokroky.
Všem, kteří nám tento pobyt umožnili, moc děkujeme.