Pobyt 18. - 30.11.2013

Jsme moc rádi, že se nám podařilo díky všem dobrým duším sehnat potřebné finance a my mohli opět vyrazit do ADELI. Je to pro nás již třetí pobyt a my jsme za tuto šanci moc vděční.

 

Přijeli jsme jako pokaždé již v neděli. Cesta byla příjemná. Tentokrát bydlíme v privátě, byt 2+1, který je moc hezký a příjemný a hlavně cenově výhodný. Vybalili jsme vše potřebné, zabydleli se a těšili se na první den.

 

První týden

Pondělí - jelikož nám den v ADELI začínal až ve 12:30, využili jsme volné dopoledne na procházku městem. Pomalu se ve městě začíná projevovat předvánoční čas a tak byla procházka moc příjemná. Poté jsme vyrazili do ADELI, kde na nás čekala koordinátorka Naděžda, která nás vzala na lékařskou prohlídku a představila nám náš tým, který vede Ondra. Ondru známe již z prvního pobytu a tak jsme byli rádi, že vidíme známou tvář. Po lékařské prohlídce jsme šli na krátké cvičení v obleku, poté masáž, kyslík a lampa. V ADELI opět jako vždy vše skvělé, příjemné.

 

Úterý - první den všech procedur. Začali jsme kyslíkem, lampou, manuální terapií. Poté svačinka, chvilka v dětské herničce. Pak už jsme šli na kryo a cvičení v oblečku. Kubík ho zvládl dobře, občas si trošku pofňukal, ale jinak vše v pořádku. Celý den jsme zakončili masáží a pak hurá na byt za babičkou a naší malou Kačenkou.

 

Čtvrtek - dnes Kubíček vstával brzy ráno. Už na něj asi doléhá krize a tak se mu v noci už špatně spinkalo. Od rána ho vše bolelo, trochu poplakával. Zhoršení přišlo po manuální terapii a i celé cvičení spíše profňukal. Ale je to bojovník a nevzdává se.

 

Pátek - dnes už bylo lépe. Kubík už byl veselý, krásně cvičil, učil se lézt po čtyřech a moc ho to bavilo. Celý náročný program zvládá dobře. Večer za námi přijel tatínek, tak byl Kubík moc rád, že ho vidí a že s ním druhý den půjde cvičit.

 

Sobota - celý den s námi absolvoval i taťka. Viděl Kubíčka jak moc se snaží a dokonce za ním přišla na cvičení i sestřička Kačenka, která nemohla Kubíčka v oblečku ani poznat.

 

Neděle - dnes zasloužený odpočinek. Kubík vstával sice brzy ráno, ale po obídku si dal hodinku spánek, aby nabral síly na další týden cvičení. V Piešťanec panuje studené, deštivé počasí, ale nám to nevadí. Byli jsme i přes to na procházce a zbytek dne jsme strávili odpočinkem. Všichni ho po týdnu potřebujeme.

 

Druhý týden

Úterý - Kubík snad čím více je unavený tím dříve ráno vstává. A tak dnes už nevydržel a usnul u masáže :-) Aspoň u toho byl v klidu a nemrskal se. 

 

Čtvrtek - dneska opět brzké ranní vstávání. Ale celý den vydržel nespat a dokonce dnes i moc hezky cvičil. Dnes jsme měli i závěrečnou lékařskou prohlídku. Pan doktor nám dal doporučení na další domácí postup a doporučil pobyt za tři měsíce zopakovat. A tak jsme si domluvili další pobyt na začátku března 2014.

 

Pátek - dneska dostal Kubík na cvičení medaily a diplom za jeho píly a statečnost :-)

 

Sobota - dnes jsme měli poslední cvičení, které jsme si přesunuli na ráno, abychom mohli jet odpoledne domů. Cvičení bylo fajn, ale trošku smutné. Dva týdny utekly jako voda a přišlo loučení. V ADELI byli všichni jako vždy moc hodní a cvičení bylo perfektní. Byli jsme jako vždy moc spokojení. Kubík má opět lepší hybnost nožiček, už nejsou tak spastické, více vydává ty své zvuky a i nám přijde že více vnímá. I na bříšku se zase o trošku více pohybuje.Takže jsme moc spokojeni.


Cesta domů byla dobrá, dojeli jsme v pořádku. Těšíme se na další pobyt, který máme objednaný na 10. března 2014 :-)

 

Video z pobytu naleznete zde: malkovski.rajce.idnes.cz/ADELI_centrum/#ADELI_podzim_2013_video.jpg

 

Fotogalerie: Pobyt 18.-30.11.2013