Pobyt 4.3. - 16.3.2013

Po více jak roce se nám opět podařilo nasbírat potřebné finance a mohli jsme podruhé vyrazit na rehabilitační pobyt do slovenských Piešťan. Dárcům, kteří nám toto umožnili nesmírně děkujeme. Bez nich bychom to nedokázali.

 

Na Slovensko je opět vyrazili již v neděli, abychom se ubytovali (opět jsme si vybrali skvělý hotel Máj) a nachystali se na pondělí, kdy byl první den terapií. Na první týden s námi zůstává babička, která mi moc pomáhá s péčí o Kubíčka. Na druhý týden se babička vystřídá s manželem.

 

Pondělí - den jsme začali prohlídkou u pana doktora v 8:20, seznámili jsme se s rehabilitačním týmeme, který vede Juraj.Tým máme jiný než při předchozím pobytu, ale všichni jsou tu nesmírně šikovní a vstřícní, že je jedno jaký tým nás má nastarosti. Po prohlídce následovalo první cvičení v oblečku. Pro první den to byla pouze hodinka na zkoušku a seznámení se s fyzioterapeuty. Poté následovala masáž, kyslíková terapie a laser. Více o všech procedurách se dočtete v článku z předchozího pobytu.

V pondělí bylo navíc v Piešťanech nádherné téměř jarní slunné počasí a tak jsme po obědě vyrazili na dlouhou procházku podél Váhu až do centra města a na Kúpelný ostrov.

 

Úterý - druhý den terapií. Tentokrát už cvičení naplno. Začátek v 7:40 kryem, poté od osmi dvě hodiny v oblečku. Na záčetek je Kubík protahován - nejprve ruce, poté nohy. Pak následují různé cviky jako klečení, kliky, plazení, přetáčení, cviky na míči, vertikalizace apod. Po dvou hodinách toho má Kubík dost a jde si odpočinout na masáž, která je každý druhý den obohace bahenním zábalem. Poté následuje laser, svačinka, kyslík. Některý den ještě logopedie a manuální terapie.

 

Sobota - první týden cvičení má Kubík zdárně za sebou. Jistě se těší na jeden den zasloužilého odpočinku. Dnes nám odjíždí babička a místo ní přijede taťka na což se Kubík už moc těší. Jelikož je krásné počasí, byli jsme odpoledne na krásné téměř jarní procházce.

 

Druhý týden pobytu

Úterý - Dneska ráno se bohužel Kubík probudil a měl epileptický záchvat. Takže jsme si museli dát jeden den pauzu. Naštěstí jsme záchvat podchytili včas, dali diazepam a za tři hodinky byl Kubík zase fit. Dokonce řádil jako obvykle a tak jedinou proceduru, kterou jsme absolvovali byla logopedie o kterou jsme nechtěli přijít.

 

Středa - Dnes už je Kubík v pořádku a tak vesele dál cvičíme a máme i ostatní procedury. Po obídku si ještě dal Kubík dlouhý spánek aby dospal záchvatový stav. Ale jinak fungoval již normálně.

 

Čtvrtek - Dnes jsme se probudili do dost chladného rána. Dosud tu bylo kolem deseti stupňů a sluníčko, ale dnes nula a malé sněžení. Cvičení jako vždy skvělé. Máme výborný tým fyzioterapeutů a tak to vše jde úplně samo. Pobyt se nám už pěkně krátí. Dva týdny tady utečou jak voda.

 

Pátek - předposlední den. Večer byla závěrečná párty, kde jsem dostal krásný diplom a zlatou medaily za statečnost. A i rodiče dostali diplom za podporu. Bylo to celé moc hezké.

 

Sobota - dnešní poslední cvičení Kubík ze začátku vypustil. Prostě usnul. Ale zdříml si jen čtvrt hodinky a pak už zase vesele pracoval jak měl. Pak nastalo balení, loučení se všemi a odjezd domů. Cesta byla příjemná, celou cestu nás doprovázelo sluníčko. Děkujeme všem co se o nás tak hezky starali a věnovali nám svoji péči a pozornost. Budeme na Vás vzpomínat a těšit se na další pobyt.