Říjen

V říjnu jsme absolvovali poslední tři týdny na klinice AXON. Pro další rok budeme cvičit někde jinde. Terapie byla úspěšná, Kubíkovi to moc prospělo.

Srpen - rehabilitace

V srpnu jsme absolvovali týden RHB na nové klinice ATC na Praze 2 kam odešly naše dvě skvělé fyzio Lucia a Helenka. Jelikož se nám na klinice líbí a s holkama se Kubíkovi cvičí výborně, rozhodli jsme se, že v roce 2019 budeme třikrát cvičit právě na této klinice.


www.atc.life/


Květen 2018

Kubíka 2.5. čekal nástup do nemocnice v Krči na operaci levého varlátka, které má od narození nesestouplé. Operace proběhla ve čtvrtek 3.5. a vše bylo v pořádku. Na sále byl se vším všudy 45 minut a i po narkóze byl v pořádku. CHviličku se prospal a pak už zase fungoval normálně. Teď máme klidový režim a 6 týdnů bez rehabilitací. Tak si Kubík aspoň odpočine.


V květnu také Kubík oslavil svoje 9. narozeniny. Dostal plno krásných dárečků a oslava se celkově moc povedla.Duben 2018

Duben byl ve znamení Denního stacionáře. Kubík se dostal ze všechn nemocí, měl odcvičeno na klinice AXON a tak byl prostor opět pro to začít chodit pravidelně do Stacionáře. Odchodil tam celkem asi deset dní a byl moc spokojený. Viděl opět své kamarády, tety. Byli na výletě na Vyšehradě, několikrát v cukrárně a opět absolvoval svoje procedury jako relaxační pokoj, logopedii, cvičení apod.

Březen 20108

V březnu Kubík absolvoval třítýdenní rehabilitační program Kosmík na klinice AXON na Praze 4. Tentokrát jsme jako fyzioterapeutku měli Helenku, která byla úžasná. S Kubíkem jí to šlo moc hezky, Kuba úžasně spoluracoval až mě samotnou překvapoval a to každý den. Helenka byla opravdu moc šikovná a s Kubou spokojená a tak se Kubíkovi dostávalo mnoho pochval. Měli jsme všichni velkou radost. Další terapie je plánovaná na říjen 2018.

Leden, Únor 2018

Na konci ledna dostal Kubík těžkou chřipku, která ho opravdu stála hodně sil. 6 dní jen spal 24hodin denně. Už jsme o něj měli opravdu strach. Antibiotika nezabírala. Pak nám pomohla až kapačka, kterou jsme dvakrát ambulantně absolvovali a Kubíkův stav se konečně po týdnu začal vracet do normálnu a Kubík se pak už rychle vyzdravil. Nicméně od prosince ho nemoci neustále zužovali a tak jsme se rozhodli v únoru vynechat Denní stacionář, aby byl Kubík schopen načerpat zpět síly po těžké nemoci a mohl tak v březnu absolvovat naplánovaný rehabilitační program.


Facebook

Nově nás můžete sledovat i na Facebooku a to zde: www.facebook.com/Pomoc-Kubíčkovi-Jakub-Navara-285306675294486/

Říjen - další měsíc rehabilitace   

Od 9.října nám začíná další měsíční rehabilitační program na klinice AXON. Po odpočinkovém létě nás opět čeká plno práce a věřím opět i v nová zlepšení.

Držte nám palce a sledujte naše weby. Určitě dáme nové fotky.

 

Další plánované rehabilitační pobyty máme naplánované na březen a říjen 2018.

Víčka školní rok 2016/2017

Za školní rok se nám respektive Vám podařilo nashromáždít krásných 8225kg za krásných 50.899,-.

 

Moc Vám za tuto velkou pomoc děkujeme. A i když v ČR začaly být problémy s výkupem víček, stále pokračujeme a věříme, že se situace zlepší.

Sbírejte proto prosím i nadále. Pokud budete chtít odvoz víček, kontaktujte nás. DĚKUJEME Z CELÉHO SRDCE.

Léto

Léto je nejbáječnější čas pro naši rodinu. Kubík je většinou bez nemocí, teplo mu svědčí. A tak si léto naplno celá naše rodina užívá bez nemocí a rehabilitací. Všichni si tak po celém roce odpočineme a nabereme další síly.

 

Pár z fotek z léta naleznete ve Fotogalerii.

Rehabilitace

V pátek nám skončil třítýdenní rehabilitační pobyt na klinice Axon, který byl úspěšný . Kubim opět krásně cvičil. Děkujeme všem za podporu. Další pobyt nás čeká v říjnu.

Zápal plic

Poprvé Kubíka postihl zápal plic.

 

Od 13.února jsme měli jarní prázdniny a tak jako každý rok jsme vyrazili do Harrachova na lyžovačku, procházky, čerstvý vzduch. Moc jsme se všichni těšili. Bohužel v pondělí před polednem začal Kubík maličko pokašlávat, odpoledne kašlal už pořádně. Celou noc se dusil, začal mít vysokou horečku, která nechtěla klesat. A tak jsme se brzy ráno v úterý začali balit na cestu zpět. Z Harrachova jsme jeli rovnou k naší pediatričce, která potvrdila naše nejhorší obavy. Zápal plic. Vyrazili jsme domů pro pár věcí a hned směr nemocnice Na Bulovce. Zde nás velice hezky přijali, hned se o nás postarali. Odpoledne po RTG zápal plic potvrdili a to jednostranný na pravé plíci. Kubík dostal kapačku, nasadili mu ATB. Kubíkovi se ulevilo, klesla horečka a vypadal mnohem lépe. Ale k večeru se opět zhoršil. Dvě noci a dva dny neustále kašlal, těžce dýchal, hodně se dusil. Lékaři se o něj moc hezky starali, snažili se mu ulevit jak jen to šlo. Od čtvrtka se situace lepšila a v sobotu odpoledně jsme byli propuštěni do domácího léčení. Doma nám je přeci jen nejlépe, i když musím konstatovat, že na Bulovce jsme měli úžasný servis, zdarma nadstandard, respekovali Kubíkovi potřeby a jeho režim. Absolutní spokojenost a velké díky za tento přístup. Málo kde se k pacientům typu našeho Kuby takto chovají.

 

Teď je Kubík už téměř zdráv. Ještě dobírá antibiotika, které bude mít ještě pár dní, ale už je veselý, hraje si jako dřív. Párkrát za den si zakašle, ale to už je jen maličkost.

 

Díky všem, kteří nás v této nelehké situaci podporovali, drželi nám palce. Měli jsme o Kubíka velký strach, ale on je prostě bojovník každým coulem. :-)

 

 

 

Lednová rehabilitace na klinice AXON

Celý leden jsme poctivě cvičili na klinice AXON, kde jsme již po několikáté. Celý měsíc byl moc příjemný, Kubík hezky spolupracoval. Měla jsem z něj velkou radost. Opět uvolnil svoje neposlušné nožičky, posílil trup a hlavu. Navíc mu to vždy dá dost i mentálně.

Děkujeme všem, kteří nám k této rehabilitaci dopomohli ať už víčky nebo finančním příspěvkem. Další cvičení nás čeká od 27.března.

 

Listopad

Blíží se vánoční čas a konec roku. I my se chystáme na Vánoce. Začínáme péct cukroví. Samozřejmě ani v tomto čase neleníme a poctivě doma cvičíme. Zároveň dojíždíme do Therapy Centra na terapie. A od ledna nás opět čeká měsíční práce na klinice AXON v Praze.

I nadále pokračujeme ve sběru víček, který je od Vás pořád opravdu plno. Děkujeme za ně i za další pomoc a podporu, které se nám od Vás všech dostává.

 

 

 

Září

Zdravíme všechny v září. Léto jsme si báječně užili. Je to vždy čas, kdy si opravdu užíváme rodinné pohody, volna, dovolených, méně cvičení. Teď nás už ale zase čekají povinnosti. Stacionář, škola, rehabilitace. Foto z léta ve fotogalerii.

 

Kubík pokračuje v domácím vzdělávání i ve druhé třídě. I nadále bude třikrát v týdnu navštěvovat denní stacionář Paprsek na Proseku.

 

A od 2.října nás čeká další měsíční rehabilitační pobyt na neurorehabilitační klinice AXON v Praze 4. Moc se na cvičení těšíme. Kubík to už opět moc potřebuje.

 

A od 26.září nás čeká jedna velká novinka, tak nezapomeňte sledovat naše stránky či Facebook.

Léto

Přejeme všem našim příznivcům ať si užijí krásné léto plné slunce a relaxu. My si už užili báječnou dovolenou u moře, která nás každoročně posilní na další dny a měsíce. Kubík si dovolenou též moc užil, byl hodný jako vždy a i devítihodinnové cestování mu nedělalo žádný problém. Je to prostě náš pašák.

Květnový RHB pobyt

Květnový pobyt na klinice AXON byl opět úspěsný. Kubík byl moc hodný, poctivě cvičil a i když nás na začátku zastavila první dva dny nemoc, nenechali jsme se odradit a ostatní dny vše dohnali. Kuba opět posílil trup, uvolnil dolní končetiny a navíc překvapil v sedu. Děkujeme všem z AXONU a především naší fyzioterapeutce Lucii za skvělý měsíc.

Rehabilitační pobyt

Od 2. května nás čeká v pořadí již čtvrtý rehabilitační pobyt na neurorehabilitační klinice AXON v Praze. Těšíme se moc a doufáme, že budou další nové pokroky.

Moc děkujeme všem sběračům víček, kteří nám opět k rehabilitaci dopomohli. Též děkujeme všem dárcům malým i velkým. Každý dar je pro nás OBROVSKÝ. My si každé pomoci moc vážíme. Bez Vás by Kubík nebyl tak daleko jako je. Díky moc.

Sportem pro život

Sportovní akce, která se bude konat v Neratovicích již potřetí podpoří našeho Kubíčka. Děkujeme organizatorce Mir e Dobsové a nadaci Život dětem. 

Koncert klasické hudby v Libiši - 8.5. od 18:00

Na májovém koncertě, který se koná v neděli osmého od osmnácti hodin v evangelickém kostele v Libiši, zahraje flétnista Václav Slivanský, houslistka Ada Slivanská, violistka Viktoria Vechir a violoncellista Vladimír Sůva. Na cemballo je doprovodí Monika Pecikiewiczová. Speciálním hostem večera bude varhanistka Petra Kumfrontová. 

Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z koncertu nám pomůže v dalších rehabilitacích. 


Skončil nám další rehabilitační pobyt

Skončil nám již třetí rhb pobyt na klinice AXON v Praze. I tentokrát Kubík poctivě cvičil a bylo i minimum slziček. Díky úžasné terapeutce Lucii jsme prožili úžasný měsíc. Kuba předvedl nové pokroky a my se z nich všichni moc těšíme. Nejvíce nás překvapil, když vydržel opravdu dlouhou dobu sám na čtyřech za pomocí speciálních lan. Děkujeme všem díky kterým jsme mohli pobyt absolvovat.