AXON - Neurorehabilitační klinika Praha

Terapie Kosmík představuje jedinečný koncept spojující klasickou rehabilitaci s nejnovějšími objevy na poli neurologie a neuro-plasticity mozku. Stavebním kamenem terapie je intenzivní neurorehabilitace (založena na terapii TheraSuit®), která mění pohybové vzorce pacientů do té míry, kdy jsou ovlivněny jejich celkové fyzické dovednosti a rovněž psychické schopnosti. Výsledným efektem je posun ve vývojových etapách motoriky pacienta (například dítě, které bylo schopno pouze přetočení z boku na bok je schopno plazení a lezení; či pacient chodící o dvou francouzských berlích je schopen samostatné chůze, popřípadě chůze za opory jedné vycházkové hole).

Terapie je navíc doplněná podpůrnými rehabilitačními programy robotických zařízení, které přinášejí jak nové příležitosti pro aktivní i pasivní terapii, tak dělají ze samotné terapie hru, která pozitivně motivuje pacienta v dosahování ještě větších úspěchů. Pro vytvoření komplexního celku je do terapie zapojena senzomotorická integrace a Snoezelen, který přináší pacientům nové podněty a prohlubuje celkový účinek terapie. Aby po ukončení terapie Kosmík byly nadále udržovány nabyté dovednosti pacientů, je její součástí i edukace rodičů a plán následného cvičení. Pro ozvláštnění terapie nabízíme i možnost něčeho navíc, což představuje dobrovolné zapojení jiných terapií v rámci léčby a cvičení o víkendu.

Více o klinice a terapii na www.neuroaxon.cz/cz/

První pobyt

První pobyt jsme si naplánovali na tři týdny a to od 2. března. Před tímto termínem jsme se ještě dostavili na kliniku na vstupní prohlídku, kde jsme se potkali s paní doktorkou a ujasnili jsme si společně i cíle terapie.

V březnu jsme začali s cvičením. Bohužel po prvních dvou dnech Kuba onemocněl. Dostal teploty a kašel a my museli terapii do konce týdne vynechat. V AXONU jsou ale tak laskavý, že nám terapii o zameškané dny protáhli. Za což jsme byli nesmírně vděční. Po nemoci jsme tedy opět začali cvičit. První týden byl úžasný. Cvičení mě nadchlo. Kuba občas samozřejmě protestoval, ale jinak cvičil celkem pěkně. Měli jsme i super fyzioterapeutku Petru, která s Kubou moc hezky pracovala. Trénovali hodně zvedání hlavy ze země, oporu o ruce, posilování svalů, sed a šikmý sed. To vše s oblečkem, ve spideru a v kladkách. Po dvou týdnech jsme měli místo fyzio Petry Míšu, která byla také úžasná. S Kubou se po prvním dni krásně zžili a cvičení jim společně šlo pěkně. Den ode dne bylo vidět na Kubíkovi, jak mnohem lépe chápe co se po něm chce. Více spolupracoval a ke konci už byli vidět i pokroky. Povolili mu nožky, dostal se krásně do šikmého sedu, hlava mu už tolik nepadala a chvilku vydržel i v tureckém sedu sedět sám. Samozřejmě v oblečku a spideru, ale i tohoto pokroku si moc ceníme.

Děkujeme tedy všem z AXONU. Vytvořili jste nám nádherné podmínky pro cvičení, celou dobu u Vás panovala příjemná a laskavá atmosféra a při loučení i slzička ukápla. Bylo nám s námi dobře, Kubíčkvi cvičení moc prospělo a tak se těšíme na další pobyt, který plánujeme na konec září. Tentokrát zkusíme čtyři týdny.

Kubík byl po celou dobu moc šikovný, vnímavý, což nás mile překvapilo. Je to velký dříč a naše veliká láska. Obdivuji s jakou pílý Kuba cvičí. Sama bych to nezvládla.


Foto ve Fotogalerii zde: jakubnavara.webnode.cz/fotogalerie/#img-1036-jpg

Druhý pobyt - září/říjen 2015


Máme za sebou druhý rehabilitační pobyt na klinice AXON. Byli jsme opět moc spokojení. Opět jsme měli skvělou fyzioterapeutku Petru, která s Kubíkem cvičila i na prvním pobytu.Takže se znali, věděli co jeden od druhého mají čekat :-)

Kuba tento čtyřtýdenní pobyt zvládl na jedničku s hvězdičkou. Celou dobu poctivě cvičil, vůbec na něj nedolehla žádná únava. Opět posílil své tělo, uvolnil spastické nožky, začal více vnímat, je více přítomný, zdokonalil své pohybové dovednosti.

Byli jsme moc spokojeni, máme z Kubíka a jeho pokroků velkou radost. A doufáme, že v lednu 2016 pobyt bude opět úspěšný.

Děkujeme moc všem, kteří se podíleli na tom, abychom tuto terapii mohli absolvovat. Vážíme si pomoci a za Kubíka moc děkujeme.